Наші музичні керівники

 

 

 

 

 

 

 

 

Денисова  Олена  Рудольфівна

Спеціаліст, 

педагогічний стаж роботи – 42 років

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кудіна Серафіма Володимірівна

1-а кваліфікаційна  категорія

педагогічгий стаж - 18 років


Вплив музики на творчий розвиток дитиниРозвиток музичних здібностей починається в утробі матері, оскільки дитина може сприймати звуки, що досягають її через амніотичну рідину і оболонки, в які вона поміщена. Розрізняють музичне сприймання і сприймання музики. Музичне сприймання є творчою роботою зі створення смислу звучання мелодії. Музичний розвиток дитини має критичний період, тому раннє звукове середовище попереджує музичні можливості дорослої людини.


Спочатку слід дати дітям можливість задовольнити інтерес до матеріалів, нашуміти ними. Пізніше можна буде шуміти більш організовано – у дитячому оркестрі шумових інструментів .


Якщо для дорослого музика нерозривно пов’язана з піснями і грою на музичних інструментах, концертами і радіоефірами, то дитина здатна знаходити музичність навіть у таких непомітних звуках як шум холодильника чи автомобільні гудки.

Завдяки сучасним технологіям можна знайти будь-яку музику, яку ви тільки побажаєте. Але тут постає питання: «? Яка саме музика не зашкодить малюкові» - ось кілька простих правил:

 

1. Вже в ранньому віці познайомте дитину з класичною музикою. Роблять благотворний вплив на психіку дітей Бах, Вівальді, Моцарт, Гендель. Їхня музика заспокоює, заспокоює не тільки дітей, а й їхніх батьків, що теж дуже важливо.

 

2. Бажано вибирати музику з інтенсивною і яскравою мелодією, з легким звучанням, щоб в ній переважали гітари, духові інструменти, фортепіано, струнні інструменти, без переважаючих і виділяються басів та ударних. Постійний «гуркіт» дуже погано впливає на дорослих, а про дітей і говорити нічого.

 

3. Завжди контролюйте гучність обраної музики. У малюка тендітна нервова система і гучні звуки можуть їй зашкодити.

 

4. Малюк не повинен слухати музику в навушниках, це може погано вплинути на мозок і на слух.

 

5. Експериментуйте з дитячими пісеньками. Дивіться на дитину, на те як він реагує на ту чи іншу музику, пізніше у нього з'явиться свій смак.

 

6. Слідкуйте за розпорядком дня дитини. Якщо це вечірній час доби або час, коли пора лягати спати, давайте слухати тихі, спокійні і заспокійливі мелодії, колискові.

 

7. У всьому є свої вікові обмеження. Дітям до трьох років рекомендовано прослуховувати музику не більше години на день (півгодини вранці і по 15 хвилин в обід і ввечері). З дорослішанням час необхідно збільшувати. При дотриманні цих нехитрих рекомендацій, привчити дитину до музики буде нескладно.